Tüm Haberler
 

 

KOLEJ HAVASINDA DEVLET OKULU

Acıpayam Atatürk Ortaokulu, okul aile birliği, öğretmenler, veliler ve Acıpayam esnafları işbirliği ile tüm dersliklerine akıllı tahta alınarak, kolej havasına büründü.

Acıpayam Atatürk Ortaokulu “Okul Gelişimi Yönetimi “ve “Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi “Ekiplerinin ortak çalışmaları ile 13 dersliğe akıllı tahta kazandırıldı.

Okul Aile Birliğinin özverili çalışmaları sonucunda kısa sürede proje hayata geçirildi. 

Acıpayam İlçe Kaymakamı Uğur KALKAR, Belediye Başkanımız Dr.Hulusi ŞEVKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit DUYSAK, Okul Aile Birliği Yönetimi ve hayırseverlerin katılımı ile akıllı tahta projesi tanıtıldı.

Okul Müdürü Ahmet ÇOBAN eşliğinde sınıflar gezildi. İlçe Kaymakamı Uğur KALKAR, sosyal bilgiler dersliğinde öğrencilere akıllı tahta ile ilgili sorular sordu. Ardından fen ve teknoloji sınıfına geçilerek ders öğretmeninin ders işleyişi izlendi.
 

Akıllı tahtanın kolaylıkları, eğitim öğretime katkısı hakkında firma yöneticisi A.İhsan HANÇER tarafından sunum yapıldı. A.İhsan HANÇER “Akıllı tahtanın Kaydetme özelliği ile derste işlenen konuların ders sonunda kaydedilerek sistemde kayıtlı öğrencilerin maillerine o konuların gönderilebileceğini ve öğrencinin evde aynı dersi tekrar edebileceğini belirtti.

İ phone özellikleri, video oynatma ve üzerine yazı yazma özellikleri, multi touch özelliği ile iki kişinin aynı anda tahta üzerinde işlem yapabileceğini ve internetten her zaman güncelleme yapabileceğini söyledi.”

İlçe Kaymakamı Uğur KALKAR, öğrencilerden bazılarını tahtaya kaldırarak işlemler yaptırdı. Öğrencilere hitaben “Bizler kara tahtada eğitim öğretim gördük. Sizler daha şanslısınız. Bu fırsatları değerlendirerek daha başarılı olmanızı bekliyoruz.” dedi. Firma yetkilisinden akıllı tahtanın özellikleri hakkında bilgiler aldı. 


Heyet daha sonra öğretmenler odasına geçerek okulun genel sorunları ve gelişimi için daha neler yapılabileceği hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Okul müdürü Ahmet ÇOBAN “Okulumuzun ilkokul bölümünde ki dokuz dersliğe akıllı tahtanın kazandırılması için çalışmalara devam edileceğini bildirdi.”

Okul Müdürü Ahmet ÇOBAN “Bu projenin ilk önce öğretmenlerden başladığını ve elimizi taşın altına ilk bizim koymamız gerektiğini belirterek öğretmenler tarafından bir dersliğin akıllı tahta ve projeksiyonun alındığını belirtti.”

Belediye Başkanımız Dr.Hulusi ŞEVKAN “Acıpayam’da eğitim öğretime katkıda bulunmak için okullarımızdan gelen her türlü talebe cevap vermeye çalıştıklarını Atatürk Ortaokulu’na yönelik gündemlerinde ihata duvarı olduğunu ve belirtti.” 


İlçe Kaymakamı Uğur KALKAR, projede emeği geçen okul idaresine, öğretmenlerine, velilere ve hayırseverlere teşekkür etti. Başarı dileklerinde bulundu.

Akıllı tahtalarının alınmasında okula büyük katkıları olan şahıslara ve kurumlara plaketleri İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından verildi.

Okula yaptığı katkılarından dolayı plaket alan Belediye Başkanımız Dr.Hulusi ŞEVKAN, plaketi tüm işçi arkadaşları adına da aldığını sözlerine ekledi.
InoverDraw Akıllı tahta programi v4.33
©2013 Copyright 2013 Inover Eğitim Teknolojileri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi.