Tüm Haberler
Kuran Kursu Akıllı Tahta

Nevşehir'de ilk olan ve Türkiye genelinde de birkaç camide bulunan akıllı tahta sistemi sayesinde kursa gelen öğrenciler, hem Kuran'ı öğreniyorlar, hem de dini bilgileri görsel olarak uygulamalı bir şekilde görüyorlar.

Çetinel Camii İmamı Fatih Ateş, hafta içi her gün saat 09.45'te başlayıp 12.30'a kadar süren ders boyunca akıllı tahta sayesinde öğrencilere çizgi film, slayt gösterileri, görsel ve yazılı anlatımlar yaparak görsel ve işitsel olarak anlama ve kavramaları sağladıklarını ve çok verim aldıklarını söyledi. "Akıllı tahta sistemini çocukların Yaz tatilinde Kur'an kursuna ilgilerini nasıl artırabiliriz" sorusuna cevap ararken yaptığı araştırmalar sonunda bulduğunu ve Nevşehir'de ilk kez uygulamaya koyduğunu ifade eden Ateş "Sistem sayesinde öğrenciler eğlenceli bir ortamda öğrenme şansını yakaladı. Görsel ve işitsel olarak yapılan derslerin faydasını bire bir yaşıyoruz. Zaten eğitim bilimcilerde duyulan unutulur, görülen hatırlanır ama yapılan unutulmazö diyor. Bunu bizzat burada doğruluyoruz. Akıllı tahta sistemi öğrenciler üzerinde çok olumlu etki sağlıyor. Çok faydalı oluyor" dedi.

Cemaatinde akıllı tahta çok ilgi duyduğunu, öğrencilerin istekli bir biçimde kursa gelmelerinde de son derece memnun olduklarını kendisine ilettiğini ifade eden Ateş "Eylül ile Mayıs ayları arasında da yetişkinlere kurs düzenleyeceğiz. Akıllı tahta sistemini orada da kullanacağız. Kursiyerlerimize verimli olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Kur'an-ı Kerim'i de bu sistem sayesinde kolayca öğrenen öğrencilerden Fatih Topaç, bu sistemden oldukça memnun olduklarını, okullarında bile olmayan uygulama sayesinde eğlenceli bir ortamda çalıştıklarını ifade etti. Burak Yılmaz ise, akıllı tahta sayesinde görsel ve işitsel olarak işledikleri dersleri daha iyi kavradıklarını, slayt ve çizgi filmler sayesinde de eğlenceli vakit geçirerek dini bilgileri öğrendiklerini belirterek, kendi okulunda bile olmayan sistemi kuranlara teşekkür etti.

 

  Çocuklar Akıllı Tahtada Kuran Öğreniyor
  Hoca Akıllı Tahtada Kuran Öğretiyor
  Öğrenciler akıllı tahtada ders izliyor
  hoca akıllı tahtada kuran suresi anlatıyor
  çocuklar akıllı tahta da ders anlatılırken
  Hoca akıllı tahtada Kuran Anlatiyor
  Çocuklar ve öğrenciler kuran kursunda akıllı tahta
  çocuklar yaz döneminde akıllı tahtada kuran öğreniyor
  camide akıllı tahta kuran kursu
  kuran kursunda akıllı tahta
  camide akıllı tahta da kuran öğreniyorlar
InoverDraw Akıllı tahta programi v4.33
©2013 Copyright 2013 Inover Eğitim Teknolojileri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi.