Tüm Haberler


Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Ulaştırma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi'ni, Türkiye'de ilk bitiren illerin içinde olmak için çalıştıklarını söyledi.


Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenle 70 'Akıllı Tahta' eğitim hizmetine sunuldu.

Okulda akıllı tahtaların hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törene Denizli Valisi Yavuz Erkmen, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Okul Müdürü Hasan Harktı, Okul Aile Birliği Başkanı Polat Arıkan, davetliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.


Okul Aile Birliği Başkanı Polat Arıkan, 26 hayırsever velinin katkıları ile okulun bütün sınıflarına, 51 bin TL'ye mal olan 34 adet akıllı tahta alındığını ifade etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da Fatih Projesi'ni tüm okullarda yaygınlaştırmak için aralıksız çalıştıklarını söyledi.


Vali Erkmen ise devlet bütçesinde en çok payın Milli Eğitim Bakanlığı'na aktarıldığını vurguladı. Erkmen, Denizli'de hayırseverlerin desteği ile eğitimde başarının yükseltildiğini söyledi. Erkmen, dünyanın teknolojik bir yarış içinde olduğunu ve bu yarışta söz sahibi olabilmek ve teknoloji üretmek için yeni neslin tam donanımlı olması gerektiği belirtti. Erkmen, FATİH Projesi'nde kullanılan akıllı tahtaların sadece öğrencilerin değil, velilerin de öğrenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Konuşmaların ardından, okul öğretmenleri Özlem Dönmez ve Mevlüt Erdal tarafından akıllı tahtalar tanıtıldı. Törenin sonunda, akıllı tahtaların alınmasında emeği geçen 26 hayırsever veliye Vali Yavuz Erkmen ve diğer protokol üyeleri tarafından plaket verildi.


Törende ayrıca, en çok kitap okuyan öğrenciler ile il çapında düzenlenen satranç yarışmasında dereceye giren okul öğrencilerine de Vali Erkmen ve Milli Eğitim Müdürü Oğuz tarafından hediye verildi. Akıllı tahtaların açılış kurdelesi Vali Erkmen, hayırseverler ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi. Vali Erkmen ve beraberindeki heyet, daha sonra sınıfları gezerek akıllı tahtaların kullanımını izledi.

 

denizli akıllı tahta emsan

 

ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU'NDA 36 AKILLI TAHTA EĞİTİME AÇILDI
Doğan Demircioğlu Emsan İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenin ardından, Atatürk İlköğretim Okulu'nda da FATİH Projesi çerçevesinde tören düzenlendi.
Törende konuşan Okul Aile Birliği Başkanı Ebru Sağlam, büyük hedeflere ulaşmanın emek istediğini dile getirdi. Sağlam, çağın hedeflerine uygun kurum olma yolunda, duyarlı veliler ile saygı duyulacak bir işbirliği yaptıklarını söyledi.


Vali Erkmen de proje çerçevesinde, Denizli olarak geçtiğimiz yıldan bu yana yapılan çalışmalarla çok mesafe alındığını, bakanlıktan gelecek destek ile projeyi en önde bitiren illerden birisinin Denizli olabileceğini ifade etti.


Konuşmaların ardından, akıllı tahtaların alınmasında emeği geçen 34 hayırsevere, Vali Erkmen ve diğer protokol üyeleri tarafından plaket verildi. Vali Yavuz Erkmen, burada da sınıfları gezerek, akıllı tahtaların kullanımını izledi, proje hakkında öğretmen ve öğrencilerin görüşlerini aldı.


 

InoverDraw Akıllı tahta programi v4.33
©2013 Copyright 2013 Inover Eğitim Teknolojileri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi.