Tüm Haberler

Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Tokdemir Köyü’ndeki Tokdemir İlköğretim Okulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün okullar için 3 yıl içinde gerçekleştirmeyi planladığı projeyi hayata geçirmenin sevincini yaşıyor. Proje kapsamında okula akıllı tahta desteği sağlandı.


Okul Müdürü Kemal Yeniay’dan edinilen bilgilere göre Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş’ın teşvikleri ile harekete geçerek okul aile birliği, öğretmenler ve hayırsever kişilerden sağlanan yardımlarla 8 derslikli okulun ana sınıfı hariç bütün sınıflarına akıllı tahta sistemi ve kablosuz internet erişim ağı sağlandı.


Okul öğretmenleri akıllı tahta kursundan geçirilerek hemen etkili bir şekilde kullanılmaya başlanıldı.
İmkanlarının çok sınırlı olmasına rağmen bir köy okulunun bunu başarmasını büyük sevinçle karşılayan öğrenci velilerine bir toplantı yapılarak sistemin faydaları anlatıldı.


Tokdemir İlköğretim Okulu yaptığı bu çalışma ile bir çok okula da örnek oldu. Projeye Özel Zengi ilköğretim Okulu destek vererek öğrencileri arasında topladığı parayla okula destek sağlandı. Ayrıca Hatay Vilayetler Hizmet Birliği Latife Hanım Anaokulu ve Özel Zengi İlköğretim Okulu Türkiye Okuyor kampanyası çerçevesinde kardeş okullar olarak okula kitap yardımında bulundular.

InoverDraw Akıllı tahta programi v4.33
©2013 Copyright 2013 Inover Eğitim Teknolojileri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi.